(097) 930 17 52

Спелеотерапія стає з кожним днем все більш популярною. У чому ж секрет?

Лікування хвороб природними чинниками знайомо людству відвіку. Стрімкий розвиток фармакології, промислове виробництво ліків визначили на перший план медикаментозне лікування. Але все таки, разом з вираженим терапевтичним ефектом, медикаменти часто є причиною патологічних станів, пов’язаних з їх побічною дією. Багато алергічних станів і аутоіммунні процеси обумовлено медикаментами. І не завжди затяжний перебіг хвороб при інтенсивному медикаментозному лікуванні може бути пояснене тяжкістю стану хворого і недосконалістю багатьох захисних механізмів.

Тому доводиться знов звертатися до вікового досвіду предків, вести розробки високоефективних, немедикаментозних, природних методів лікування.

При вивченні мікроклімату соляних шахт Солотвіно було встановлено, що основним чинником, що надає лікувальну дію, є зважені в повітрі найдрібніші частинки кам’яної солі — сухий аерозоль солі.

Соляне лікування (галотерапия, греч. halоs – сіль; therapia – лікування) засноване на давно відомому методі лікування – спелеотерапии, яка полягає в перебуванні хворого в природній (карстовою) соляній печері або в забої соляної розробки під землею, в шахті.

Оригінальна спелеотерапия в умовах соляних шахт заслужила на визнання у хворих і лікарів як високоефективний природний метод оздоровлення, профілактики і лікування. Але все таки эксклюзивность цього методу із зрозумілих причин обмежує його широке розповсюдження.

Відтворений в наземних умовах (спелеокамере) мікроклімат соляних шахт у поєднанні з штучно модельованим лікувальним середовищем сухого соляного аерозоля відповідної концентрації (14-16 міліграм/куб метр) на сьогоднішній день є гідною альтернативою оригінальної спелеотерапии в соляних шахтах і навіть має ряд переваг:

- істотно звужені протипоказання і обмеження за віком, що стосуються лікування в підземних виробленнях на глибині 300 м;

- відсутня необхідність переїзду в інші кліматичні зони;

- істотно, в рази, скорочується витрачений на лікування час – сеанс тривалістю 1 година рівноцінна 5 – 8 годинам перебування в соляній шахті ( у соляній шахті концентрація сухого соляного аерозоля в повітряному середовищі 2 – 4 міліграм/куб метр, в спелеокамере штучно доводиться до 14 – 16 міліграм/куб метр)

- істотно, в рази, нижче вартість лікування і супутніх витрат;

- можливість поєднання лікування з роботою, навчанням;

- позитивний психоемоційний ефект, безпека, комфортність.

Уявіть собі тисячі квадратних метрів соляних шахт, де мікроклімат і лікувальне середовище (сухий соляний аерозоль) формувалися тривалий час, і порівняєте з маленькою соляною або сильвинитовой кімнатою, де багато разів за день открываются-закрываются дверей і не розпилюється галогенератором сіль. Зрозуміло, що концентрація солі в повітрі таких кімнат близька до нульовий і лікувальний ефект, очевидно, також мінімальний.

Лікувальну концентрацію сухого соляного аерозоля в приміщенні створює спеціальний медичний прилад – галогенератор. За рахунок високої концентрації солі в повітрі вдається істотно скоротити час лікувального сеансу в спелеокамере в порівнянні з соляною шахтою. У соляній шахті тривалість лікувального сеансу 6 – 12 годин при концентрації солі 2 – 4 міліграм/куб метр, в соляній кімнаті з використанням галогенератора – 30 – 60 хвилин при концентрації солі в повітрі 14 – 16 мг/ куб метр. Ця методика з успіхом застосовується вже більш ніж 20 років в ужгородському НВО "Реабилитация", де вона отримала наукове обгрунтування. Також по цій методиці працюють спелеокамеры в Українській алергологічній лікарні в пос. Солотвіно, санаторії "Перлина Карпат" у Сваляве, профспілковому санаторії "Хмельник" у р. Хмільник, Київській міській лікарні №4.

Наявність галогенератора і лікувальна концентрація сухого соляного аерозоля в соляній кімнаті визначається досить просто – під час сеансу в приміщенні "стоит" щільний соляний туман, визначуваний візуально і "на вкус".

При виборі соляної кімнати для лікування і профілактики рекомендуємо звернути увагу на следующее:

Лікування і профілактика проводиться по затвердженій міністерством охорони здоров’я науково обгрунтованою методикою України, а саме – створення в спелеокамере середовища сухого соляного аерозоля з достатньою концентрацією, високою дисперсністю частинок NaCl ( візуально під час сеансу визначається щільний соляний туман ).

Слід розуміти, що спелеотерапия під час вираженого загострення захворювання протипоказана, необхідно дочекатися періоду одужання або ремісії, і тоді соляна кімната з цілющим середовищем сухого соляного аерозоля відкриє вам шлях до лікування.